5 posiłków dziennie - prawda czy mit?

lipca 22, 2017
Znalezione obrazy dla zapytania 5 meals

Jeżeli miałabym policzyć na palcach, ile razy słyszałam o filozofii 5 posiłków, zabrakłoby mi palców. 

JAK TO JEST Z TĄ REGULARNOŚCIĄ?

Podobny obraz

Jedzenie 5 posiłków opiera się głównie na regularnym spożywaniu posiłków. Dzięki jedzeniu o regularnych porach, nie tylko nie jesteśmy bardzo głodni (chyba, że jemy jak przysłowiowy wróbelek), ale także nasz metabolizm nie zwalnia. 
Zalety regularnego jedzenia to m.in.:
*Nie odkładanie tkanki tłuszczowej "na czarną godzinę"
*Dostarczanie energii na bieżąco
*Wyżej wspomniane unikanie uczucia głodu
*Przeciwdziałanie spowolnionemu metabolizmowi 
*Unikanie rewolucji żołądkowych 

PIĘĆ POSIŁKÓW - PRAWDA CZY MIT?Odpowiedź może być zaskakująca, ale jest to zarówno prawda jak i mit, dlatego przedstawię dwa spojrzenia na tę teorię. 
Prawda - jeżeli wstajesz o "normalnej" (załóżmy, że jest to 7-8) godzinie i kierując się zasadą regularności (jedzenie co 2,5-4 godziny) i kładzenie się spać o równie normalnej porze, 5 posiłków jest jak najbardziej okej.
Mit - jeżeli wstajesz za wcześnie (lub za późno) i taka ilość posiłków jest po prostu za mała/za duża, nie kieruj się tą zasadą. 

REGULARNE SPOŻYWANIE POSIŁKÓW - LEPSZE NIŻ SŁYNNA PIĄTKA?

Zdecydowanie. Uwierzcie mi, że lepiej zjeść 6 posiłków nie będąc przy tym głodnym, niż 5 jednocześnie powstrzymując się przed zjedzeniem 6 i zapijając wodą głód. 

SŁUCHANIE WŁASNEGO ORGANIZMU - NAJLEPSZE WYJŚCIE

Znalezione obrazy dla zapytania fit breakfast tumblr

Najlepszym wyjściem jest "słuchanie" własnego organizmu. Dla niektórych 5 posiłków to za dużo, dla innych zaś za mało. Oczywiście, że regularne posiłki są super, ale jeżeli mamy mieć drugie Kuchenne Rewolucje urządzane w jelitach, lepiej będzie jeść zgodnie z organizmem.Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.