Jak zacząć zdrowo żyć?

lipca 25, 2017


Przewijasz Facebooka, widzisz te wszystkie metamorfozy, wchodzisz na Instagrama, bombardują cię zdjęciami zdrowych posiłków. Też chciałbyś zacząć. Tak właściwie, zaczniesz... Od poniedziałku.

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest zdrowy styl życia. Mam wrażenie, że większość z nas zapomniała, czym naprawdę jest zdrowy styl życia. Bo, jakby się mogło wydawać, nie chodzi tutaj o restrykcyjną dietę, liczenie każdej kalorii i makro, codziennie, dwugodzinne treningi. Chodzi tutaj przede wszystkim o zdrowie. O to, żeby szanować swój organizm i dbać o własne zdrowie, wspomagając się jedzeniem zdrowo i aktywnością fizyczną. Skoro wyjaśniliśmy sobie to, co najważniejsze, przejdźmy dalej.OD PONIEDZIAŁKU/JUTRA/ZA MIESIĄC/ROK/PO WAKACJACH/DZISIAJ!Ile razy było tak, że mówiłeś sobie, że zaczniesz od jutra/poniedziałku/jakiegokolwiek odstępu czasu? Wiele. Ile razy zrezygnowałeś? Takie podejście prawie nigdy się nie sprawdza. Zacznij od dzisiaj. Jeżeli ci nie wyjdzie, spróbuj jeszcze raz. Nie ma na tym świecie osoby, która ani razu by się nie poddała, nie zwątpiłaby, że to, co robi ma sens. Ważne jest to, żeby nie rezygnować.


ZRÓB DOKŁADNY PLAN DZIAŁANIA


Planowanie ułatwia wiele rzeczy. Tak jest też w tym przypadku. Napisz na kartce, co dokładnie chcesz osiągnąć, spisz swoje obecne wymiary. Możesz zrobić osobny zeszyt, gdzie np. wkleisz motywacyjne zdjęcia, lub skorzystać z gotowego planu zrobionego przeze mnie (więcej planów zrobionych również przeze mnie znajdziecie tutaj: KLIK): 

WPROWADŹ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ

Znalezione obrazy dla zapytania sport outfit tumblr

Słyszeliście o tym, że wystarczą trzy tygodnie, aby wyrobić w sobie nawyk? Jeżeli nie, to cóż, to po części prawda. Dlaczego po części? Każdy z nas jest inny. Jednemu wystarczy tydzień, inny nie przywyknie przez miesiąc. W każdym razie, warto wyrobić w sobie sportowy nawyk. Jeszcze bardziej warto czerpać z tego przyjemność. Spróbuj każdej aktywności i znajdź taką, która będzie dawała ci prawdziwą przyjemność. 

OGRANICZ NIEZDROWE PRODUKTY


Znalezione obrazy dla zapytania unhealthy tumblr

I nie mam tutaj na myśli takich, które nie odznaczają się na sklepowych półkach etykietką fit, light, czy inne takie. Mam na myśli te, które faktycznie źle wpływają na nasze zdrowie, jak napoje słodzone, słodycze, tłuszcze nasycone itp. 

EKSPERYMENTUJ W KUCHNI


Znalezione obrazy dla zapytania breakfast tumblr

Nie bój się nowości, spróbuj przyrządzić jakieś zdrowe danie, o którym nigdy w życiu nie słyszałeś. Może akurat stanie się twoim specjałem? 😉

WPROWADZAJ ZDROWE ZAMIENNIKI


Podobny obraz

Nie muszą być to super drogie rzeczy. Spora część ludzi myśląc o czymś zdrowym ma przed oczami produkty z wyższej półki cenowej. Jest to jeden z wielu mitów, niestety często powielanych. Przykład? Produkty pszenne, jak np. chleb, (uważajcie na ten barwiony karmelem, czytajcie składy (KLIK)) makaron, czy ryż, zamień na pełnoziarniste. 
Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.