Mity na temat zdrowego stylu życia

lipca 26, 2017

Znalezione obrazy dla zapytania apple fruit


W całym swoim życiu nasłuchałam się tylu mitów na temat zdrowia, że mogłabym je wymieniać bez końca. Dzisiaj przedstawię te, w które albo sama wierzyłam, albo te najczęściej powielane.


MNIEJ KALORII = LEPIEJ

Znalezione obrazy dla zapytania healthy lifestyle tumblr

Bardzo krzywdzący mit, zwłaszcza jeżeli ktoś postanawia obciąć bilans kaloryczny do wartości poniżej naszej podstawowej przemiany materii. 
Niestety, muszę zawieść zwolenników tej teorii. To tak nie działa. Owszem, na początku schudniesz. A potem efekty staną w miejscu i uwierz mi, zrobią wszystko, żeby się nie poruszyć. A jeśli zwiększysz bilans kaloryczny, wszystkie zgubione kilogramy wrócą z nadwyżką. Więcej o kaloriach dowiecie się tutaj: KLIK 

ZDROWIEJ ZNACZY DROŻEJ


Znalezione obrazy dla zapytania healthy expensive food

Ten mit zalicza się do tych, w których jednak jest ziarenko prawdy, ale jest ono tylko śladową ilością. Prawdą jest, że za niektóre zdrowsze produkty zapłacimy trochę więcej, ale nie trzeba mieć wypchanego portfela, żeby jeść zdrowo. Naprawdę.

ZDROWE JEDZENIE JEST NIESMACZNE 


Znalezione obrazy dla zapytania healthy food porn tumblr

Bardzo, bardzo, bardzo krzywdzący mit. Podkreślę jeszcze, że bardzo. Zazwyczaj zwolennicy tego mitu to osoby, które szukają wymówek, by nie rezygnować z wizyt w McDonald's. Zdrowe jedzenie może być przesmaczne (sic! nowe określenie) i nie kończy się na papu zrobionym z liści i kamieni, serio.

LICZENIE KALORII JEST OBOWIĄZKOWE


Nie jest. I nigdy nie było. Nie musisz liczyć kalorii, żeby schudnąć, utrzymać wagę czy przytyć. Do trzech wymienionych rzeczy wystarczy jedno: rozsądek


ZIEMNIAKI TUCZĄ


Znalezione obrazy dla zapytania potatoes

Zdecydowanie jeden z najbardziej powielanych mitów. Zdradzę wam prawdę starożytnych mnichów, uczniów Jedi wychowywanych pod okiem mistrza Yody. Wszystko tuczy, jeżeli jemy tego za dużo. Jeżeli gotujemy je długo, tracą swoje wartości odżywcze. Najlepiej gotować je w mundurkach/na parze, czy też piec. Ziemniaki są źródłem wielu witamin, m.in. witaminy C, beta-karotenu, B1, B2, B3, B6, H i K.

PRODUKTY OZNACZONE JAKO ZDROWE/FIT/LIGHT ITP. FAKTYCZNIE TAKIE SĄ


Wspomniałam już o oszustwach producentów w TYM poście. Bardzo często zdarza się tak, że produkty, które w założeniu mają być zdrowe, jak np. płatki musli, nie są, a w ich składzie możemy znaleźć mnóstwo niepotrzebnych wspomagaczy smaku.
DA SIĘ SCHUDNĄĆ Z JEDNEJ PARTII


Znalezione obrazy dla zapytania lost weight

Sama kiedyś wierzyłam w ten mit. Nie da się schudnąć tylko z brzucha, tylko z nóg itd. Dlaczego tak jest? Cóż, tak działa nasz organizm. To, gdzie chudniemy w pierwszej kolejności jest indywidualną sprawą. Pani X najpierw schudnie z brzucha, a pani Y z ud. Można przyspieszyć efekty w danej partii ciała, wykonując ćwiczenia skupione na tej części. 

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.